Potrzebny Ci biznesplan restauracji? Znajdziesz w tym miejscu kompletny przykład biznesplanu, przygotowany dla restauracji „Cichy Port”, zawierający m.in. charakterystykę przedsiębiorstwa, analizę strategiczną, plan marketingowy i plan finansowy. Przeczytaj biznesplan restauracji „Cichy Port”.
Jak wygląda proces powstawania biznesplanu i struktura dokumentu, możesz sprawdzić za darmo na stronie JakNapisac.com w artykule Jak napisać biznesplan? Poniższy przykład biznesplanu powstał według wytycznych tam zawartych.
Kompletny tekst: Biznesplan restauracji „Cichy Port”
Okładka
Spis treści
Streszczenie
1. Charakterystyka przedsiębiorstwa
1.1. Nazwa firmy
1.2. Przedmiot działalności
1.3. Lokalizacja
1.4. Misja firmy
1.5. Charakterystyka właściciela
1.6. Struktura organizacyjna
1.7. Analiza i studia poprzedzające biznesplan
2. Analiza rynku i konkurencji
2.1. Trendy rynkowe
2.2. Klienci
2.3. Konkurencja
3. Analiza SWOT
3.1. Identyfikacja czynników
3.2. Strategia
4. Plan marketingowy
4.1. Cele marketingowe
4.2. Prognoza sprzedaży
4.3. Strategia produktu
4.4. Strategia cen
4.5. Strategia dystrybucji
4.6. Strategia promocji
4.7. Obsługa klienta
5. Plan finansowy
5.1. Założenia
5.2. Rachunek zysków i strat
Spis tabel
Streszczenie
Niniejszy biznesplan został opracowany na potrzeby restauracji „Cichy Port”, położonej nad Jeziorem Zegrzyńskim w okolicach Warszawy. Oferujemy potrawy kuchni typowo polskiej oraz duży wybór mięs i ryb. Istnieje możliwość organizacji przyjęć okolicznościowych o charakterze indywidualnym, firmowym i rodzinnym.
W 2023 r. chcemy osiągnąć średnie wykorzystanie restauracji na poziomie 40%, a w kolejnych latach wzrost sprzedaży o co najmniej 15% w stosunku do lat wcześniejszych, w oparciu o nowe usługi oraz zwiększone nakłady na promocję i reklamę. Jeśli ten plan zakończy się powodzeniem, zastanowimy się nad otwarciem kolejnej restauracji w ramach wdrażania dalszego planu ekspansji.
Restauracje znalazły się wśród trzech najchętniej odwiedzanych przez Polaków typów lokali w 2017 r. Również najczęściej wybieraną kuchnią była kuchnia polska, która ustąpiła tylko nieznacznie miejsca kuchni włoskiej, cieszącej się w naszym kraju już od lat wysoką popularnością. Branża gastronomiczna rozpoczęła rok 2020 z bardzo dobrymi prognozami. Później nastąpiło załamanie. W marcu i kwietniu 2020 r. przychody miesięczne spadły o 50-60%. W 2021 r. było lepiej, okres z przychodami ponad średnią z 2019 r. rozpoczął się na przełomie kwietnia i maja, utrzymując się aż do grudnia. Jednak przełom 2021 i 2022 r. przyniósł wzrosty cen nawet o 20%. Trudno określić, co będzie dalej, ponieważ nastroje konsumenckie zmieniają się gwałtownie. Co ciekawe w 2022 r. właściciele lokali najczęściej wskazywali kuchnię polską jako tą, która najwięcej zyskała na popularności podczas pandemii. Pozwala nam to patrzeć w przyszłość z umiarkowanym optymizmem.
Celem sporządzenia biznesplanu jest usprawnienie zarządzania firmą i umożliwienie kontroli jej działalności. Będziemy starać się umacniać pozycję na zajmowanym dotąd obszarze i budować silną markę, aby w przyszłości podjąć dalszą ekspansję i otwierać kolejne restauracje.
To jest fragment tekstu. Dostęp do całości możesz uzyskać na stronie przyklady.jaknapisac.com.