Dieta na bazie otrąb jest znana od lat. Są fani i przeciwnicy. Jedni stosowali, inni tylko słyszeli. Czy jest skuteczna – warto wypróbować, aby wyrobić sobie własne zdanie. Każdy organizm jest inny. Nie wszyscy tak samo reagują na składniki diety. Otręby są uznane jako dobre w diecie przy odpowiednim nawodnieniu, aby uniknąć problemów ze strony układu pokarmowego, również jako dodatek do codziennej diety. Mniejsze grono fanów ma radykalne rozwiązanie stosowania wyłącznie otrębów jako głównego składnika diety.
Co można jeść podczas diety otrębowej?
Dieta otrębowa powinna być urozmaicana warzywami, kwaśnymi owocami, chudym mięsem i rybami. Ważne również będą niskotłuszczowe produkty z kwaśnego mleka. Warto zaopatrzyć się w świeże sałatki i soki, aby uniknąć stresu związanego z ograniczeniami żywieniowymi. Dieta otrębowa powinna być bogata również w sezonowe warzywa. Im mniej przetworzonej żywności, tym lepiej – nawet gdy nie stosujemy żadnej diety. Ta prosta a jednocześnie tak trudna zasada pozwala wyrobić zdrowe nawyki żywieniowe i zachować upragnioną sylwetkę na długo. Jeżeli chodzi o tematykę odchudzania to wiele produktów spożywczych sprzyja odchudzaniu, ale warto pomyśleć także o odpowiedniej suplementacji. Warto zapoznać się ze skutecznością różnych suplementów https://medicot.pl/czy-meridia-jest-skuteczna-ktory-lek-jest-skuteczniejszy-adipex-czy-meridia/
Dieta otrębowa – efekty
Dieta otrębowa jest skuteczna w walce z redukcją masy ciała. Szybko pomaga zrzucić niechciane kilogramy. Jednocześnie ma ważną zaletę – nie wyczerpuje organizmu głodem i ciężkimi ćwiczeniami fizycznymi. Wiadomo, że bez zrównoważonej diety i chociażby odrobiny sportu droga będzie trudniejsza. Jeżeli odpowiednią ilość otrębów połączymy ze zdrową dietą i aktywnością fizyczną możemy zrzucić nawet do 10 kg w krótkim czasie bez efektu jo-jo. Jest to niezwykle ważne, ponieważ bolączką diet jest szybki powrót do poprzedniej masy ciała i prezentem dodatkowych kilogramów.
Woda w diecie otrębowej – ile powinno się pić?
Otręby zawierają duże ilości błonnika. Usuwają toksyczne substancje z organizmu. Jednocześnie wymagają odpowiedniej ilości wody. Zbyt mała ilość wypijanych płynów dziennie może prowadzić do zaparć, a w najgorszym przypadku niedrożności jelit. Przeciwnicy tej diety często obawiają się najbardziej tej drugiej opcji. Minimalna ilość to 2 litry wody, a optymalna 3 litry dziennie przy stosowaniu diety otrębowej. Nie należy również zapominać o konsultacji z lekarzem i zrobieniem wyników badań, jak przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety. Więcej porad znajdziesz na medicot.pl.