Site icon JakNapisac.com

Rusza nowy program wsparcia innowacyjnych projektów

Wdrażanie do biznesu innowacji, które często mają postać wyłącznie pomysłów zakłada program, który wspólnie poprowadzą Bank Zachodni WBK oraz Fundusz INFINI we współpracy z uczelniami wyższymi. Pilotażowy program wsparcia innowacyjnych projektów ruszy na przełomie lutego i marca 2016 roku.

BZ WBK, Fundusz INFINI oraz wybrane polskie uczelnie podpisały już w tej sprawie list intencyjny. Partnerami projektu są: Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Politechnika Białostocka.

Program skierowano do przedsiębiorców, naukowców oraz uczelni wyższych – autorów innowacyjnych rozwiązań. Przedsiębiorca, którego projekt badawczo-rozwojowy będzie wymagał dopracowania lub pogłębionej analizy, może na preferencyjnych warunkach skorzystać z usług doradczych uczelni lub Funduszu INFINI, a w przypadku tego drugiego ubiegać się o wsparcie finansowe w początkowej fazie rozwoju projektu. Natomiast na etapie wdrożenia technologii, bank uzupełni finansowanie o odpowiedni kredyt inwestycyjny lub uruchomi finansowanie na bieżące potrzeby firmy.

„Innowacyjne rozwiązania wymagają pozyskania najlepszych partnerów. Wiedzą o tym współpracujący z nami przedsiębiorcy, którzy bardzo często mają świeże spojrzenie i świetne propozycje. Jednak do realizacji brakuje im wykonawcy i odpowiednich środków. Dzięki współpracy z uczelniami wyższymi, naszym bankiem i INFINI, ich pomysły będą mogły zostać wdrożone w życie” – mówi członek zarządu w Banku Zachodnim WBK Feliks Szyszkowiak.

Istotną rolę w projekcie wsparcia odgrywa Fundusz INFINI, czyli Inkubator Innowacji. Fundusz w ramach inicjatywy BRIdge Alfa, realizowanej we współpracy z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, współfinansuje projekty B+R we wczesnych fazach rozwoju. Jego główne zadanie to wsparcie transferu wyników badań naukowych i prac rozwojowych do biznesu i gospodarki. INFINI oferuje firmom, naukowcom oraz uczelniom wyższym, które chcą wdrożyć innowacje, wsparcie analityczne w zakresie przyjętych założeń technicznych, analizę projektów, ekspertyzy prawne oraz promocję.

„Polskie unikalne i innowacyjne rozwiązania konkurują i odnajdują się nie tylko na krajowych, ale także na światowych rynkach. Poprzez współpracę naszego funduszu z uczelniami wyższymi i bankiem, w kompleksowy sposób umożliwimy naukowcom i przedsiębiorcom płynną i korzystną przemianę pomysłu w przynoszący zyski biznes. Projekty o dużym potencjalne mogą liczyć na finansowanie we wczesnej fazie rozwoju. Dzięki naszym dotychczasowym doświadczeniom będziemy wspierać transfer polskiej myśli technologicznej na rzecz innowacji +made in Poland+” – mówi wiceprezes zarządu INFINI – Ernest Wawryniuk.

PAP – Nauka w Polsce

Komentarze

Exit mobile version