Jeśli myślisz o tym jak promować firmę w Internecie to dobrze trafiłeś (trafiłaś). Znajdziesz w tym miejscu przykład strategii promocji przygotowanej dla salonu fryzjerskiego. Opisano w niej szereg działań z zakresu reklamy, marketingu szeptanego, PR oraz oszacowano ich koszt.
Zapoznaj się z przykładem strategii promocji internetowej utworzonej dla salonu fryzjerskiego Pefredo.
Uwaga! Nazwy własne są fikcyjne. Jeśli interesuje Cię zlecenie przygotowania strategii promocji internetowej dla Twojej firmy zobacz tutaj.
Może również zainteresować Cię strona MarketingInternetowy.biz
Kompletny tekst: Strategia promocji internetowej dla salonu fryzjerskiego Pefredo
Spis treści
Streszczenie
1. Opis firmy
1.1. Przedmiot działalności
1.2. Obszar działania
1.3. Zespół
2. Cele marketingowe
3. Badanie zainteresowania – wskazówki dla pozycjonowania i optymalizacji strony
3.1. Wybór słów kluczowych
3.2. Analiza trendów
3.3. Wskazówki co do pozycjonowania i optymalizacji
4. Reklama
5. Marketing szeptany
5.1. Artykuły sponsorowane
5.2. Artykuły w serwisach dziennikarstwa obywatelskiego
5.3. Artykuły do przedrukowania
5.4. Wpisy na forach, komentarze pod artykułami
5.5. Prowadzene bloga firmowego
5.6. Fanpage na Facebooku
6. Budżet
Spis rysunków
Spis tabel
Streszczenie
Niniejsza strategia promocji powstała na potrzeby salonu fryzjerskiego „Pefredo”, obecnego na rynku od 2 lat. Planowane działania uwzględniają przede wszystkim promocję salonu za pośrednictwem internetu. Mogą być wdrażane niezależnie od siebie, chociaż najlepsze efekty zapewni kompleksowe wdrażanie. Właścicielka firmy nie życzyła sobie przygotowania całego planu marketingowego, lecz jedynie tej jego części, która odnosi się do promocji internetowej. Celem jest zdobycie jak największej liczby trafnych odsłon strony firmowej, zainteresowanie potencjalnych klientów usługami firmy, zdobycie stałych klientów, aktywnie związanych z działalnością firmy za pośrednictwem Internetu.
Salon fryzjerki „Pefredo” ma swoją siedzibę w Gdyni, lecz zaplanowano otwarcie kolejnego salonu na terenie Gdańska. Dlatego też strategia promocji internetowej została rozszerzona, uwzględniając również to miasto.
Nie został wskazany dostępny budżet. W strategii przyjęto więc wariant ekonomiczny przy doborze i wycenie działań. W przypadku dysponowania większym budżetem istnieje możliwość rozszerzenia zakresu prowadzonej promocji. Będzie także możliwość testowania dostępnych narzędzi i wybrania z nich najskuteczniejszych, a więc zapewniających najlepszy efekt przy najbardziej ekonomicznym dysponowaniu zasobami.
Niniejsza strategia rozpoczyna się od opisu firmy, wskazania jej przedmiotu działalności, obszaru działania i kadry. Następnie wskazano w sposób ogólny cele marketingowe. W dokumencie oszacowano zainteresowanie w internecie usługami fryzjerskimi na określonym terenie oraz istniejące trendy w cyklu 12 miesięcy. Szacunki te pozwolili sformułować wskazówki, co do pozycjonowania i optymalizacji strony firmowej. Omówiono dostępne rodzaje reklamy w internecie, ich koszt, a także metody prowadzenia marketingu szeptanego. Niektóre z nich mogłyby zostać zaklasyfikowane do reklam, jednak w przyjętym tutaj rozwiązaniu będą one częścią marketingu szeptanego. Na koniec zestawiono szacunkowy budżet, który należałoby przeznaczyć na promocję w przypadku wyboru wszystkich działań.
To jest fragment dokumentu. Pełny tekst na przyklady.jaknapisac.com.